fbpx

Trudno płynnie mówić po niemiecku bez znajomości gramatyki języka niemieckiego. Jednak wkuwanie gramatycznych regułek bywa żmudne i monotonne. Spokojnie! Przychodzimy Ci z odsieczą. Do Twojej dyspozycji oddajemy cykl, w którym rozprawiamy się z niemiecką gramatyką i sprawiamy, że nauka jest prosta i przyjemna. A jeśli nabierzesz ochoty na więcej, to zapraszamy Cię na kursy niemieckiego, które w Los geht’s! startują co miesiąc. Co ważne, w naszej szkole gramatyki uczymy zawsze w parze ze słownictwem niemieckim, dzięki czemu gramatyka niemiecka wchodzi do głowy dużo szybciej niż myślisz. W każdym tygodniu nasi kursanci uczą się jednego konkretnego zagadnienia gramatycznego oraz pasującego do niego słownictwa. Dzięki temu są w stanie bez problemu zastosować nowo zdobytą wiedzę w jakiejś konkretnej sytuacji dnia codziennego – na przykład po nauczeniu się czasowników modalnych typu “chcieć” oraz słownictwa na temat napojów są w stanie samodzielnie zamówić kawę w kawiarni. Zobacz, jak przyjemna może być nauka niemieckiego. Gramatyka z Los geht’s! to bułka z masłem! 😉 

Gramatyka niemiecka A1 i A2 – lista tematów

Poniżej czeka na Ciebie gramatyka z ćwiczeniami dla początkujących. Najpierw zapoznamy Cię z teorią, a na koniec nowe wiadomości okrasimy odrobiną praktyki. Gramatyka niemiecka online za darmo to zestaw najważniejszych tematów, podanych w prostej i interesującej formie. Pożegnaj się z trudnymi regułkami i ćwiczeniami – u nas nauka to czysta przyjemność!

Interesuje Cię gramatyka niemiecka dla zaawansowanych? Żaden problem! Napisz do nas wiadomość, a podpowiemy Ci, który kurs niemieckiego wyniesie Twoje umiejętności na nowy poziom. 🙂 Chcesz powtórzyć konkretne tematy? Też mamy na to sprawdzony sposób: pakiety do gramatycznej powtórki wybranych zagadnień. Los geht’s! 🙂

 

Fiszki w aplikacji! 🤩

Ale czekaj, czekaj… poza gramatyką interesujesz się też nauką niemieckich słówek? To świetnie trafiłeś. Mamy dla Ciebie rozwiązanie – fiszki w aplikacji na telefonZapisz się na nasz newsletter i otrzymuj co tydzień 10 fiszek z języka niemieckiego prosto na swojego e-maila – zupełnie za darmo! Przekonaj się, że nauka niemieckiego może sprawiać frajdę! 🎢 

P.S. Sprawdź swoją skrzynkę (w tym spam), aby potwierdzić zapis.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Szkoły języka niemieckiego Los geht’s! Administratorem Twoich danych osobowych będzie Los geht’s! UG z siedzibą w Heßstr. 61, 80978 Monachium, Niemcy. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.

Gramatyka niemiecka – dlaczego jest potrzebna?

Przy okazji konstruowania zdań korzystasz z dwóch najważniejszych elementów. Jednym z nich są słówka, a drugim gramatyka. Niemiecka gramatyka być może nie należy do najprostszych, ale przy systematyczności w trakcie naszego kursu zobaczysz swój zdecydowany rozwój w tym aspekcie. Do porozumiewania się po niemiecku będziesz potrzebować nie tylko znajomości języka, ale również pewności siebie. Można ją uzyskać poprzez umiejętne łączenie podstawowych zasad gramatycznych z odpowiednim słownictwem. Bez nerwów, przygotujemy Cię do tego!

Codzienna gramatyka – niemiecki przydatny na co dzień

Wkuwanie formułek oraz ciągłe kartkówki – z tym właśnie kojarzy nam się nauczana w szkole gramatyka niemiecka. Jednak z każdym rokiem język niemiecki ewoluuje, podobnie jak polski, angielski i każdy inny język na świecie. Z tego powodu skupiamy się nie na podstawie programowej, a przede wszystkim na naszych własnych doświadczeniach. Nasze lektorki mieszkają w Niemczech na co dzień lub spędziły lwią część czasu po zachodniej części Odry. Wiemy doskonale, na czym powinniśmy się skupiać przy okazji nauki formułowania zdań oraz zwrotów. Nie będą to nudne formułki, które były używane jeszcze przed upadkiem muru berlińskiego. W trakcie naszego kursu dowiecie się, w jaki sposób rozmawiać na ulicach Berlina, Lipska czy Monachium!

Gramatyka niemiecka prosto wyjaśniona

Przyjemny sposób to taki, po którym widać efekty już po kilku zajęciach. Taki model jest możliwy u nas dzięki bardzo prostemu podziałowi. Na początku tygodnia mamy dwa segmenty: w poniedziałek praktyczna gramatyka niemiecka, a w środę najczęściej używane słówka. Skoro przez dwa, trzy dni przyswoisz sobie zagadnienia gramatyczne oraz słownictwo, w czwartek możesz przejść do formułowania zdań oraz dialogów. Dzięki temu bardzo szybko zauważysz swój progres, a Twoja pewność siebie skoczy do góry. Trzymamy rękę na pulsie – każdego dnia masz możliwość do nas napisać ze swoimi problemami dotyczącymi zadań. Nie czekaj i sprawdź, jak wygląda nasz kurs języka niemieckiego od środka.