fbpx

Gramatyka niemiecka

Gramatyka niemiecka
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Trudno płynnie mówić po niemiecku bez znajomości gramatyki języka niemieckiego. Jednak wkuwanie gramatycznych regułek bywa żmudne i monotonne. Spokojnie! Przychodzimy Ci z odsieczą. Do Twojej dyspozycji oddajemy cykl, w którym rozprawiamy się z niemiecką gramatyką i sprawiamy, że nauka jest prosta i przyjemna. A jeśli nabierzesz ochoty na więcej, to zapraszamy Cię na kursy niemieckiego, które w Los geht’s! startują co miesiąc. Co ważne, w naszej szkole gramatyki uczymy zawsze w parze ze słownictwem niemieckim, dzięki czemu gramatyka wchodzi do głowy dużo szybciej niż myślisz. W każdym tygodniu nasi kursanci uczą się jednego konkretnego zagadnienia gramatycznego oraz pasującego do niego słownictwa. Dzięki temu są w stanie bez problemu zastosować nowo zdobytą wiedzę w jakiejś konkretnej sytuacji dnia codziennego – na przykład po nauczeniu się czasowników modalnych typu “chcieć” oraz słownictwa na temat napojów są w stanie samodzielnie zamówić kawę w kawiarni. Zobaczy, jakie tematy gramatyczne dla Ciebie przygotowaliśmy. Los geht’s! 😉 

Gramatyka niemiecka – dlaczego jest potrzebna?

Przy okazji konstruowania zdań korzystasz z dwóch najważniejszych elementów. Jednym z nich są słówka, a drugim gramatyka. Niemiecka być może nie należy do najprostszych, ale przy systematyczności w trakcie naszego kursu zobaczysz swój zdecydowany rozwój w tym aspekcie. Do porozumiewania się po niemiecku będzie potrzebować nie tylko znajomości, ale również pewności siebie. Można ją uzyskać poprzez umiejętne łączenie podstawowych zasad gramatycznych z odpowiednim słownictwem. Bez nerwów, przygotujemy Cię do tego!

Codzienna gramatyka – niemiecki przydatny na co dzień

Wkuwanie formułek oraz ciągłe kartkówki – z tym właśnie kojarzy nam się nauczana w szkole gramatyka. Niemiecki jednak z każdym rokiem ewoluuje, podobnie jak polski, angielski i każdy inny język na świecie. Z tego powodu skupiamy się nie na podstawie programowej, a przede wszystkim na naszych własnych doświadczeniach. Nasze lektorki mieszkają w Niemczech na co dzień lub spędziły lwią część czasu po zachodniej części Odry. Wiemy doskonale, na czym powinniśmy się skupiać przy okazji nauki formułowania zdań oraz zwrotów. Nie będą to nudne formułki, które były używane jeszcze przed upadkiem muru berlińskiego. W trakcie naszego kursu dowiecie się, w jaki sposób rozmawiać na ulicach Berlina, Lipska czy Monachium!

Język niemiecki – gramatyka w przyjemny sposób

Przyjemny sposób to taki, po którym widać efekty już po kilku zajęciach. Taki model jest możliwy u nas dzięki bardzo prostemu podziałowi. Na początku tygodnia mamy dwa segmenty: w poniedziałek praktyczna gramatyka, a w środę najczęściej używane słówka. Skoro przez dwa, trzy dni przyswoisz sobie zagadnienia gramatyczne oraz słownictwo, w czwartek możesz przejść do formułowania zdań oraz dialogów. Dzięki temu bardzo szybko zauważysz swój progres oraz skoczy do góry pewność siebie. Trzymamy rękę na pulsie – każdego dnia masz możliwość do nas napisać ze swoimi problemami dotyczącymi zadań. Nie czekaj i sprawdź, jak wygląda nasz kurs języka niemieckiego od środka!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Los geht’s! UG (haftungsbeschränkt) 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.