fbpx

Niemiecki dla początkujących

niemiecki dla początkujących

Niemiecki jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków w Europie, używanym nie tylko w samych Niemczech, ale także w Austrii, Szwajcarii i wielu innych krajach. Bez względu na to, czy podróżujesz, planujesz studiować lub po prostu chcesz poszerzyć swoje horyzonty, znajomość języka niemieckiego może otworzyć przed Tobą wiele możliwości. Niezależnie od tego, czy jesteś zupełnym początkującym bez żadnego doświadczenia z językiem niemieckim, czy masz już pewne podstawy i chcesz je ugruntować, zostań z nami i dowiedz się, jak i dlaczego warto wyruszyć w fascynującą podróż z językiem niemieckim. Zaczynamy!

Niemiecki dla początkujących – dlaczego warto się uczyć?

Nauka każdego języka obcego to bardzo dobry pomysł, który poszerza horyzonty i poprawia sytuację na przykład na rynku pracy. W ostatnim czasie język niemiecki faktycznie cieszy się większą popularnością, ale to również dlatego, że jest przydatny w wielu różnych krajach. Nawet jeśli nie zawsze obowiązkowy jest tam niemiecki w czystej postaci, jego znajomość stanowić już będzie znaczące ułatwienie. Niemiecki dla początkujących to doskonały wybór dla każdego, kto planuje rozpocząć swoją przygodę z tym językiem.

Nauka języka niemieckiego dla początkujących

Aby polubić się z danym językiem obcym i łatwiej przyswajać nową wiedzę, jak najbardziej istotny jest odpowiednio dobrany kurs oraz nauczyciel. W ten sposób uczyć się można z większą przyjemnością, co na pewno przełoży się na rezultaty. Nauka języka niemieckiego dla początkujących w naszej szkole odbywa się z doświadczoną lektorką, która charakteryzuje się odpowiednim i cierpliwym podejściem do ucznia, ale i ogromną wiedzą i znajomością języka obecnego od praktycznej strony, ze względu na to, że od wielu lat żyje właśnie w Niemczech i słucha jak na co dzień komunikują się mieszkańcy tego kraju.

Nauka niemieckiego dla początkujących – wszystko online

Nasza szkoła językowa chce wyjść Ci na przeciw i właśnie dlatego wszystkie organizowane przez nas kursy językowe odbywają się online. Jest to bardzo wygodne i praktyczne, ponieważ możliwa jest nauka z każdego dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo już od poziomu podstawowego kursanci mają możliwość trenowania zdobytej wiedzy w ramach codziennej, pisemnej komunikacji na specjalnie dla nich stworzonym chacie. Każdy kursant może zadać innemu uczestnikowi kursu pytanie, z czego z reguły wywiązuje się ciekawa i otwarta rozmowa. Takie dyskusje to świetny start i wprowadzenie do konwersacji, które wymagają szybkiej reakcji i szerszego zasobu słownictwa. Taka forma komunikacji na kursie sprawia, że każdy z uczniów ma zapewniony stały kontakt z językiem. Dodatkowo jeśli kursant czuje się wystarczająco przygotowany do rozmów po niemiecku ma też możliwość wykupienia dodatkowych konwersacji w małych grupach. Poza tym na kursie w Los geht’s! jest też możliwość zwrócenia się do lektorki o pomoc w języku polskim, dzięki czemu kursanci czują się komfortowo i chętnie zadają pytania na temat zagadnień, które są dla nich niejasne. W ten sposób, jak najbardziej nauka niemieckiego dla początkujących może być przyjemna i łatwo przystępna.

Język niemiecki dla początkujących – od czego warto zacząć?

Jesteś gotowy na przygodę z językiem niemieckim? Bez względu na to, czy jesteś zupełnym nowicjuszem, czy masz już pewne podstawy, najważniejsze są zawsze solidne fundamenty. Od czego powinieneś zacząć?

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z podstawowym słownictwem. Pamiętaj, że na początku nie musisz znać wszystkich słów, ale warto opanować te najważniejsze. Zaczynając od zwrotów grzecznościowych, takich jak „dzień dobry”, „proszę” czy „dziękuję”, możesz szybko poczuć się pewniej w komunikacji.

Kolejnym istotnym elementem jest nauka podstaw gramatyki. Poznanie struktury zdania, odmiany rzeczowników, przymiotników, czasowników oraz zaimków to nieodzowna część nauki języka niemieckiego. Warto zwrócić też uwagę na czasy: teraźniejszy, przeszły oraz przyszły.

Na dobry początek zapoznaj się z najważniejszymi tematami:

Niemieckie słownictwo – idealne na pierwszy ogień:

Temat 1: Powitania i pożegnania

Temat 2: Przedstawianie się

Temat 3: Opis osób

Temat 4: Cechy charakteru

Temat 5: Rodzina

Temat 6: Zawody

Zagadnienia gramatyczne – bez tego ani rusz:

Temat 1: Odmiana „haben” i „sein”

Temat 2: Zaimki osobowe

Temat 3: Rodzajniki określone

Temat 4: Przymiotniki

Temat 5: Przeczenia

Temat 6: Czasowniki w mianowniku i bierniku

Zachęcamy Cię do zgłębiania tych tematów poprzez lekturę naszych wpisów, które oferują szczegółowe wyjaśnienia i praktyczne ćwiczenia. Nauka języka niemieckiego może być przyjemna i satysfakcjonująca, a zdobycie podstawowych umiejętności językowych otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości zarówno w podróżach, pracy jak i nawiązywaniu nowych znajomości.

Niemiecki dla początkujących – zobacz pierwsze efekty już po kilku lekcjach

Wybierając nasz niemiecki dla początkujących, pierwsze rezultaty udanych lekcji zauważyć można już w bardzo krótkim czasie. Głównie dlatego, że między zajęciami zachowana jest odpowiednia równowaga. Nacisk kładziony jest zarówno na gramatykę, jak i praktyczne słownictwo, którego Niemcy używają na co dzień, jak również i konwersacje, na które kursant może się dodatkowo zapisać. W ten sposób rozwija się w równym stopniu wszystkie najważniejsze czynniki, co znacząco usprawnia posługiwanie się językiem obcym już nawet w stosunkowo krótkim czasie od rozpoczęcia swojej nauki.

Dołącz do nas i przekonaj się, że nauka niemieckiego może być czystą przyjemnością. Wybierz kurs niemieckiego dla początkujących w Los geht’s! i zobacz, jakie to proste! 🙂

Halli hallo, fajnie, że tu jesteś! 😊

Jeśli czytasz ten wpis to mamy pewnie coś wspólnego. Albo uczysz się języka niemieckiego, albo interesujesz się Niemcami. Zgadza sie? Miło mi Cię poznać. Mam na imię Justyna, jestem autorką tego wpisu i założycielką Los geht’s! Od ponad dekady mieszkam w Niemczech. Jak się pewnie domyślasz, miałam okazję stać po obydwu stronach barykady: jako lektorka i osoba ucząca się niemieckiego. Korzystam z tego doświadczenia i pokazuję, że niemieckiego można się nauczyć, a Niemcy to nie tylko wyjazd na szparagi 👩‍🌾 czy pan A. z wąsikiem. 👨🏻To jest moja misja! Zapisz się na mój newsletter, jeśli chcesz dostawać ode mnie ciekawostki o j. niemieckim i Niemczech.

P.S. Sprawdź swoją skrzynkę (w tym spam), aby potwierdzić zapis.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Szkoły języka niemieckiego Los geht’s! Administratorem Twoich danych osobowych będzie Los geht’s! UG z siedzibą w Heßstr. 61, 80978 Monachium, Niemcy. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.