fbpx

Poziomy znajomości języka niemieckiego – co oznaczają?

Poziomy znajomości języka niemieckiego co oznaczają

Znajomość większości języków obcych klasyfikowana jest na podstawie przyjętych symboli, które są najczęściej adaptacją poziomów zaproponowanych przez radę Europy. Dotyczy to również języka niemieckiego, dlatego wyróżniamy kilka poziomów jego biegłości. Co konkretnie oznaczają i czym się różnią?

Spis Treści:

  1. Poziomy języka niemieckiego
  2. Różnice pomiędzy poziomem A2 i B1
  3. Jakie znaczenie mają poziomy nauki języka niemieckiego?

Poziomy języka niemieckiego

Wyróżnić możemy następujące poziomy znajomości niemieckiego: A1A2B1, B2, C1 i C2.

  • A – odnosi się do podstawowej znajomości języka,
  • B – średnio-zaawansowanej,
  • C – zaawansowanej.

Co zakładają poszczególne poziomy? Osoba posługująca się językiem w stopniu A1 lub A2 potrafi np. złożyć zamówienie w restauracji, przedstawić się, zapytać o drogę czy podać aktualną godzinę. Poziomy B1 oraz B2 zakłada już umiejętność tworzenia dłuższych form wypowiedzi, logicznie ze sobą powiązanych. Poziomy C1 i C2 oznaczają biegłą znajomość języka, która umożliwia np. pracowanie czy naukę w języku niemieckim.

kursy niemieckiego online

Różnice pomiędzy poziomem A2 i B1

Zastanawiasz się pewnie, co świadczy o znajomości języka A2 a B1? Otóż istnieje kilka kluczowych różnic. Lekcje niemieckiego na poziomie A2 bazują na uproszczonej komunikacji, która nie zakłada raczej używania skomplikowanych konstrukcji i trudnych zagadnień. Kurs na poziomie B2 jest już dużo bardziej zaawansowany: słownictwo zmienia się na bogatsze, a struktury gramatyczne są bardziej rozbudowane. Co ważne, osoba posługująca się językiem niemieckim na tym poziomie doskonale poradzi sobie podczas podróży czy publicznego wystąpienia!

Szukasz sprawdzonych lekcji niemieckiego? Sprawdź nasz kurs niemieckiego i rozpocznij naukę już dziś! Nie wiesz na jakim poziomie jesteś? Sprawdź niemiecki dla początkujących lub niemiecki dla średnio zaawansowanych!

Jakie znaczenie mają poziomy nauki języka niemieckiego?

Poziomy znajomości języka zostały stworzone przede wszystkim w celu lepszej organizacji kursów językowych i redakcji podręczników do nauki. Dzięki nim możliwe jest również obiektywne określenie celu nauki dla osoby, która chce ją rozpocząć. Nie zmienia to jednak faktu, że każda osoba jest inna i nie sposób ocenić jej umiejętności tylko za pomocą sztywnych zasad danego poziomu. W nauce języka obcego niezwykle istotne jest zatem indywidualne podejście, co gwarantujemy w naszej szkole Los geht’s! Oprócz klasycznych lekcji oferujemy również pomocne e-booki, aplikację mobilną oraz szereg wartościowych ćwiczeń!

Jeśli chcesz poznać swój poziom znajomości języka, możesz skorzystać z jednego z bezpłatnych testów dostępnych w sieci. Jeśli jednak zależy Ci na uzyskaniu certyfikatu, musisz wówczas przystąpić do profesjonalnego egzaminu. W naszej szkole znajdziesz szereg kursów, które pomogą Ci w uzyskaniu wymarzonego poziomu języka niemieckiego!

Podcast Instrukcja obsługi Niemca - newsletter

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Potwierdzenie zapisu na newsletter