fbpx

Nauka języka poprzez fiszki

Nauka języka niemieckiego poprzez fiszki

Sposobów na naukę języka obcego i zapamiętywanie nowych słówek jest naprawdę mnóstwo. Aby nauka była efektywna, trzeba znaleźć własny sposób, który będzie Ci odpowiadał. Jedną ze skuteczniejszych metod jest nauką poprzez fiszki. Na czym polega i dlaczego jest tak skuteczna?

Spis treści:

  1. Na czym polega nauka języka poprzez fiszki?
  2. Jak przygotować fiszki?
  3. Zalety nauki języka poprzez fiszki

Na czym polega nauka języka niemieckiego poprzez fiszki?

Fiszki to małe karteczki, na których zapisuje się słowa, wyrażenia lub całe zdania. Po jednej stronie zapisujesz słowo po polsku, po drugiej – odpowiednik w języku obcym np. w języku niemieckim. Fiszki można stosować jako przypominajkę, przed sprawdzianem ze słownictwa w szkole, ale i podczas samej nauki języka niemieckiego, na przykład po opracowaniu materiału z rozdziału książki lub ukończonym segmencie kursu niemieckiego. Ich używanie jest bardzo proste. Bierzesz plik do ręki, patrzysz na słowo w języku niemieckim i jeśli nie wiesz, co ono oznacza, obracasz fiszkę i sprawdzasz. Gdy znasz znaczenie słowa, zmieniasz stronę. Patrzysz na dane słowo i próbujesz odgadnąć wersję w danym języku. Warto na koniec literować trudniejsze słowa lub zapisać sobie na osobnej kartce te, z których pisownią masz problem. Jeśli chcesz, możesz uczyć się za pomocą fiszek samodzielnie lub poprosić o pomoc w przepytaniu kogoś z rodziny.

kursy niemieckiego online

Jak efektywnie wykorzystać fiszki?

Fiszki mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Są one bardzo pomocne, ponieważ dają Ci punkt wyjścia podczas nauki nowego słowa w języku niemieckim. Pomagają również w wymowie, dając Ci coś do przećwiczenia. Jest to łatwiejsze niż powtarzanie słowa w kółko, ponieważ fiszki zmuszają Cię do powtarzania słowa wiele razy w szybkim tempie, zanim przejdziesz do następnego słowa. Najbardziej efektywnym sposobem ich wykorzystania jest ustawienie czasowe, gdzie istnieje presja, aby przejść przez wszystkie 10 fiszek w określonym czasie. Zmusza to do szybkiego poruszania się i przypominania sobie poznanych wcześniej słówek. Takie ćwiczenia z niemieckiego przynoszą największe korzyści.

Zalety nauki języka niemieckiego poprzez fiszki

Uczenie się „na sucho” poprzez zwykłe czytanie słówek, nie jest zbyt efektywne. Dzięki fiszkom można natomiast poćwiczyć pisownię, wymowę i zwiększyć szansę zapamiętania słownictwa. Dodatkowo fiszki niemieckie to świetny sposób na naukę, jeśli jesteś zabiegany. Idealnie jeśli połączysz korzystanie z nich z uczestnictwem w zajęciach w szkole językowej – wówczas rezultaty będą największe.

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print