fbpx

Jak uatrakcyjnić naukę języka niemieckiego?

Czy nauka nowego języka obcego musi być trudna i monotonna? Niekoniecznie. Warto jednak pamiętać o tym, aby wprowadzić sobie różnego rodzaju wyzwania i urozmaicenia. W ten sposób będzie można uczyć się w ciekawszy sposób, szybciej zapamiętywać nowe słówka i przy okazji codziennie próbować czegoś nowego. W ten sposób nauka języka niemieckiego na pewno stanie się przyjemniejsza. Przedstawiamy nasze sprawdzone propozycje!

Spis treści:

  1. Fiszki do języka niemieckiego
  2. Otaczaj się językiem niemieckim na co dzień, czyli czytaj po niemiecku!
  3. Oglądanie filmów po niemiecku

Fiszki do języka niemieckiego

Wiele osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nauką języka obcego, wybiera właśnie fiszki. Dostępne są one na wszystkich poziomach zaawansowania, ale największe korzyści przynoszą właśnie na początku nauki, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie, można poznać naprawdę wiele nowych słów. Fiszki można kupić albo wykonać samemu. Niemniej jednak, decydując się na gotowy zestaw, można mieć pewność, że zostały one odpowiednio wypoziomowane i dane słowa faktycznie będą przydatne na tym etapie nauki. Wysokiej jakości, kolorowe fiszki niemieckie, z całą pewnością wpłyną na koncentrację i poprawę pamięci.

Chcesz uatrakcyjnić swoją codzienną naukę języka niemieckiego? Sprawdź, co możemy zaproponować!

Otaczaj się językiem niemieckim na co dzień, czyli czytaj po niemiecku!

Aby lepiej przyswajać język obcy, z całą pewnością poleca się otaczać nim na co dzień. Dzięki temu zapamiętywanie nowych słów czy całych wyrażeń stanie się po prostu instynktowne. Oczywiście poziom czytanych materiałów musi być dopasowany do posiadanych umiejętności. To dlatego zaleca się, aby postępować krok po kroku i dobierać dla siebie teksty, które znajdują się właśnie na danym poziomie. Polecamy skorzystać z tych przygotowanych przez nas, które dedykowane są właśnie wszystkim osobom, które chcą udoskonalić swoje umiejętności. Teksty po niemiecku pozwalają na poprawę gramatyki, zasobu słownictwa, ale i na zyskanie lepszej wymowy poprzez czytanie sobie tych treści na głos.

Oglądanie filmów po niemiecku

Skoro mowa o otaczaniu się językiem niemieckim na co dzień, warto zastanowić się również nad oglądaniem filmów z niemieckim lektorem. Na początku można dobierać do tego napisy po polsku. Następnie z biegiem czasu zastąpić je podpisami po niemiecku, a na późniejszym etapie całkowicie zdać się na lektora. W ten sposób stopniowo można oswajać się z wymową i językiem w naturalnym środowisku. Oglądanie filmów po niemiecku to doskonały wybór.

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Justyna Goliasz-Magic Los geht’s! 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.