fbpx

Jak uatrakcyjnić naukę języka niemieckiego?

jak uatrakcyjnić sobie naukę języka niemieckiego

Czy nauka nowego języka obcego musi być trudna i monotonna? Niekoniecznie. Warto jednak pamiętać o tym, aby wprowadzić sobie różnego rodzaju wyzwania i urozmaicenia. W ten sposób będzie można uczyć się w ciekawszy sposób, szybciej zapamiętywać nowe słówka i przy okazji codziennie próbować czegoś nowego. W ten sposób nauka języka niemieckiego na pewno stanie się przyjemniejsza. Przedstawiamy nasze sprawdzone propozycje!

Spis treści:

  1. Fiszki do języka niemieckiego
  2. Otaczaj się językiem niemieckim na co dzień, czyli czytaj po niemiecku!
  3. Oglądanie filmów po niemiecku

Fiszki do języka niemieckiego

Wiele osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z nauką języka obcego, wybiera właśnie fiszki. Dostępne są one na wszystkich poziomach zaawansowania, ale największe korzyści przynoszą właśnie na początku nauki, ponieważ w stosunkowo krótkim czasie, można poznać naprawdę wiele nowych słów. Fiszki można kupić albo wykonać samemu. Niemniej jednak, decydując się na gotowy zestaw, można mieć pewność, że zostały one odpowiednio wypoziomowane i dane słowa faktycznie będą przydatne na tym etapie nauki. Wysokiej jakości, kolorowe fiszki niemieckie, z całą pewnością wpłyną na koncentrację i poprawę pamięci.

Chcesz uatrakcyjnić swoją codzienną naukę języka niemieckiego? Sprawdź, co możemy zaproponować!

kursy niemieckiego online

Otaczaj się językiem niemieckim na co dzień, czyli czytaj po niemiecku!

Aby lepiej przyswajać język obcy, z całą pewnością poleca się otaczać nim na co dzień. Dzięki temu zapamiętywanie nowych słów czy całych wyrażeń stanie się po prostu instynktowne. Oczywiście poziom czytanych materiałów musi być dopasowany do posiadanych umiejętności. To dlatego zaleca się, aby postępować krok po kroku i dobierać dla siebie teksty, które znajdują się właśnie na danym poziomie. Polecamy skorzystać z tych przygotowanych przez nas, które dedykowane są właśnie wszystkim osobom, które chcą udoskonalić swoje umiejętności. Teksty po niemiecku pozwalają na poprawę gramatyki, zasobu słownictwa, ale i na zyskanie lepszej wymowy poprzez czytanie sobie tych treści na głos.

Oglądanie filmów po niemiecku

Skoro mowa o otaczaniu się językiem niemieckim na co dzień, warto zastanowić się również nad oglądaniem filmów z niemieckim lektorem. Na początku można dobierać do tego napisy po polsku. Następnie z biegiem czasu zastąpić je podpisami po niemiecku, a na późniejszym etapie całkowicie zdać się na lektora. W ten sposób stopniowo można oswajać się z wymową i językiem w naturalnym środowisku. Oglądanie filmów po niemiecku to doskonały wybór.

Halli hallo, fajnie, że tu jesteś! 😊

Jeśli czytasz ten wpis to mamy pewnie coś wspólnego. Albo uczysz się języka niemieckiego, albo interesujesz się Niemcami. Zgadza sie? Miło mi Cię poznać. Mam na imię Justyna, jestem autorką tego wpisu i założycielką Los geht’s! Od ponad dekady mieszkam w Niemczech. Jak się pewnie domyślasz, miałam okazję stać po obydwu stronach barykady: jako lektorka i osoba ucząca się niemieckiego. Korzystam z tego doświadczenia i pokazuję, że niemieckiego można się nauczyć, a Niemcy to nie tylko wyjazd na szparagi 👩‍🌾 czy pan A. z wąsikiem. 👨🏻To jest moja misja! Zapisz się na mój newsletter, jeśli chcesz dostawać ode mnie ciekawostki o j. niemieckim i Niemczech.

P.S. Sprawdź swoją skrzynkę (w tym spam), aby potwierdzić zapis.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Szkoły języka niemieckiego Los geht’s! Administratorem Twoich danych osobowych będzie Los geht’s! UG z siedzibą w Heßstr. 61, 80978 Monachium, Niemcy. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.