fbpx

Oglądanie filmów z niemieckim lektorem jako sposób na naukę języka

Oglądanie filmów z niemieckim lektorem

Czy nauka języka obcego może być przyjemnością? Jak najbardziej! Warto łączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ jest to najlepszy możliwy sposób na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Właśnie dlatego warto oglądać filmy z niemieckim lektorem. Dzięki temu o wiele lepiej oswoisz się z językiem obcym i to w jego naturalnym wydaniu. Tłumaczymy, dlaczego oglądanie takich filmów przyniesie Ci same korzyści.

Spis treści:

  1. Dla kogo oglądanie filmów z niemieckim lektorem będzie niezłym rozwiązaniem?
  2. Co daje oglądanie filmów z niemieckim lektorem?
  3. Jak ułatwić sobie naukę z filmów?

Dla kogo oglądanie filmów z niemieckim lektorem będzie niezłym rozwiązaniem?

Oglądanie filmów w obcym języku, zawsze jest polecaną opcją. Dlaczego? Bo to dobry sposób na osłuchanie się z językiem w jego całkowicie naturalnym wydaniu. Oczywiście trzeba pamiętać również o tym, że aby móc swobodnie oglądać niemieckie produkcje filmowe, konieczna jest już znajomość języka na pewnym poziomie. W przeciwnym razie rezultaty będą słabsze i nadejdą po zdecydowanie dłuższym czasie. Oglądanie filmów z niemieckim lektorem warto rozpocząć wtedy, gdy poziom języka jest już mniej więcej na poziomie średniozaawansowanym. Z tego powodu najpierw polecamy Ci kurs niemieckiego dla średniozaawansowanych Los geht’s!. Przygotujemy Cię na długie seanse.

kursy niemieckiego online

Co daje oglądanie filmów z niemieckim lektorem?

Oglądanie filmów w oryginalnym języku, jak najbardziej daje ogrom korzyści. Jakich? Przede wszystkim w ten sposób poznasz nowe słowa. Dodatkowo zapamiętasz się one o wiele szybciej, ponieważ używane są w sposób całkowicie naturalny i najczęściej wynikają z kontekstu. Przy okazji możesz przećwiczyć sobie ich wymowę i tutaj, po raz kolejny, w naturalnym stylu. Posłuchać można akcentów różnych osób i w ten sposób oswajać się z nim. Słuchanie języka obcego wpływa także na jego późniejsze rozumienie ze słuchu. Seanse filmowe powalają otaczać się niemieckim na co dzień, co charakteryzuje najlepsze metody nauki języka.

Jak ułatwić sobie naukę z filmów?

Oczywiście proponowana przez nas metoda dotycząca oglądania filmów z niemieckim lektorem, to jedynie jedna z form wsparcia odbywanego kursu, którą praktykować można w domu w swoim wolnym czasie. Jak dodatkowo ułatwić sobie to zadanie? Na przykład, włączając do tego napisy po niemiecku. Na początek możesz po polsku, aby sprawdzić swoje rozumienie! Nowe słowa warto zapisywać sobie na kartkę i uczyć się ich poprzez powtarzanie. Dzięki skorzystaniu z tych trików, z całą pewnością o wiele łatwiejsze będzie dla Ciebie zapamiętywanie nowości. Do tego później również wykorzystasz nową wiedzę w swoim codziennym życiu, podczas rozmów po niemiecku.

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print