fbpx

small talk

Hallöchen,

chcesz mieć pod ręką fajny temat na small talk po niemiecku? Nie ma problemu, bierz i inspiruj się. W tym tygodniu mam dla Ciebie najnowsze artykuły z gazet: Süddeutsche Zeitung, Merkur, Welt, Sportbild.

Miłych pogawędek po niemiecku przy automacie do kawy!

kursy niemieckiego online

1. KARIERA – Quiz na rozluźnienie atmosfery w biurze.

Od razu w poniedziałek zaczynamy z pewną dawną pomysłów, jak rozluźnić biurową codzienność (po niemiecku: Auflockerung des Büroalltags). Łap pomysł na quiz, który możesz zadać Twoim kolegom z pracy i dzięki temu rozluźnić trochę biurową atsmoferę!

Przejdź do artykułu

2. ROZRYWKA – Höhle der Löwen czyli niemiecki reality show ze start-upami w roli głównej.

Oglądasz niemiecką telewizję? Ja muszę przyznać, że niewiele. Ostatnio zaczęłam jednak oglądać program „Höhle der Löwen”, gdzie początkujący przedsiębiorcy szukają wsparcia u pięciu znanych niemieckich inwestorów. W tym programie możesz znaleźć wiele tematów na small talk, ponieważ w każdym odcinku pojawiają się nowe, często bardzo ciekawe, pomysły na biznes.

Przejdź do artykułu lub obejrzyj ostatni odcinek.

3. LUDZIE – „Kler” Smarzowskiego bije rekordy popularności. Co na to niemiecka prasa?

Na pewno słyszałaś, że film Smarzowskiego bije wszelkie rekordy popularności. Z tego co czytałam, tylko na premierę filmu „50 twarzy Greya” ludzie tłumniej walili do kin… Zastanawiasz się, co o „Klerze” pisze niemiecka prasa? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj artukuł na ten temat w Süddeutsche Zeitung.

Przejdź do artykułu

4. POLITYKA – Kto w ogóle startował do wyborów do bawarskiego Landtagu?

Wczoraj odbyły się wybory do bawarskiego Landtagu. Mimo tego, że sama nie mogę głosować, towarzyszyłam mojemu mężowi. Po raz pierwszy byłam w niemieckim lokalu wyborczym 😉 W tym tygodniu na pewno pojawi się mnóstwo komentarzy nt. wyników wyborów. Myślę jednak, że dzisiaj warto jeszcze raz przypomnieć, kto w ogóle w tych wyborach startował.

Przejdź do artykułu

5. SPORT – FC Bayern nie chce wypuścić Lewandowskiego.

Ze sportowych tematów na small tal proponuje w tym tygodniu Roberta Lewandowskiego i jego karierę. Biednego Roberta aż głowa boli od nowych propozycji współpracy z różnych europejskich drużyn. Jednak bardziej niż samego Roberta, wizja jego odejścia z FC Bayern, bardziej przyprawia o bół głowy samego trenera Bayernu, Niko Kovač. Niemcy kochają Roberta, tak samo, jak Polacy. Temat na small talk jak znalazł.

Przejdź do artykułu

Jakie Ty masz sposoby na small-talk w pracy? 🙂

Dobrego tygodnia i udanych small talków.