fbpx

Niemieckie filmy na Netflix – pomysł na naukę języka!

Niemieckie filmy na Netflix - pomysł na naukę języka

Czy da się połączyć rozrywkę i naukę? Jak najbardziej! Wystarczy odpowiednio zaplanować sobie działanie i wybrać najlepszą dla siebie metodę. Wiele osób decyduje się na oglądanie filmów w danym języku, ponieważ to naturalny sposób na przyswajanie słownictwa oraz całych wyrażeń.

Spis treści:

  1. Dlaczego warto oglądać niemieckie filmy Netflix?
  2. Dla kogo filmy niemieckie Netflix będą najlepszym wyborem?
  3. Jakie filmy po niemiecku Netflix warto obejrzeć?
  4. Kiedy decydować się na filmy do nauki niemieckiego Netflix?

Dlaczego warto oglądać niemieckie filmy Netflix?

Oglądanie filmów po niemiecku przynosi liczne korzyści. Dlaczego warto oglądać niemieckie filmy Netflix? Przede wszystkim jest to doskonały i przyjemny sposób na przyzwyczajenie się do brzmienia danego języka. Oprócz tego wzbogacić można swoje słownictwo, a także przyswoić konkretne wyrażenia. Poprawia się wymowa i nabiera się śmiałości do podejmowania konwersacji. Nauka przychodzi w sposób efektywny, ale niewymuszony.

Dla kogo filmy niemieckie Netflix będą najlepszym wyborem?

Czy warto oglądać filmy niemieckie Netflix już od samego początku nauki? Jak najbardziej! To doskonały sposób na to, aby utrwalać dotychczasową wiedzę i „przeskakiwać” na kolejny poziom. Warto korzystać z nich już od pierwszych lekcji. Zwłaszcza że niemieckie filmy na Netflix są ogólnodostępne i regularnie pojawiają się jakieś nowości.

kursy niemieckiego online

Jakie filmy po niemiecku Netflix warto obejrzeć?

Zanim zaczniesz naukę z filmów z Netflixa, sprawdź, na które propozycje faktycznie warto zwrócić swoją uwagę. Jakie filmy po niemiecku Netflix warto obejrzeć w pierwszej kolejności? Ciekawą propozycją będzie film z 2006 roku „Na podsłuchu”, który obnaża prawdę o współczesnym świecie i coraz większej inwigilacji. W tym filmie uważny widz na pewno zauważy sporo odniesień do innych dzieł kinematografii. Poleca się również „Toni Erdmann”. Niemiecki hit filmowy ostatnich lat, który opowiada o trudnej relacji ojca z córką, która stopniowo ulega poprawie. Na Netflix niemieckie filmy można oglądać zarówno w oryginale, jak i z dołączonymi napisami, co sprawdzi się zwłaszcza na początku nauki.

Kiedy decydować się na filmy do nauki niemieckiego Netflix?

Kurs języka niemieckiego online to najlepsza opcja, gdy chce się przyswoić język szybko, efektywnie i przyjemnie. Warto jednak uzupełnić naukę na kursie o kolejne możliwości! Jedną z nich są właśnie filmy do nauki niemieckiego na Netflixie. Warto oglądać przynajmniej kilkanaście minut dziennie, a wraz ze wzrostem poziomu językowego, wydłużać ten czas.

Lubisz taki sposób nauki? Sprawdź koniecznie niemieckie seriale o Berlinie i szlifuj swój język w naturalny sposób!

Halli hallo, fajnie, że tu jesteś! 😊

Jeśli czytasz ten wpis to mamy pewnie coś wspólnego. Albo uczysz się języka niemieckiego, albo interesujesz się Niemcami. Zgadza sie? Miło mi Cię poznać. Mam na imię Justyna, jestem autorką tego wpisu i założycielką Los geht’s! Od ponad dekady mieszkam w Niemczech. Jak się pewnie domyślasz, miałam okazję stać po obydwu stronach barykady: jako lektorka i osoba ucząca się niemieckiego. Korzystam z tego doświadczenia i pokazuję, że niemieckiego można się nauczyć, a Niemcy to nie tylko wyjazd na szparagi 👩‍🌾 czy pan A. z wąsikiem. 👨🏻To jest moja misja! Zapisz się na mój newsletter, jeśli chcesz dostawać ode mnie ciekawostki o j. niemieckim i Niemczech.

P.S. Sprawdź swoją skrzynkę (w tym spam), aby potwierdzić zapis.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Szkoły języka niemieckiego Los geht’s! Administratorem Twoich danych osobowych będzie Los geht’s! UG z siedzibą w Heßstr. 61, 80978 Monachium, Niemcy. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.