fbpx

7 typów uczniów – sprawdź którym jesteś!

Wydawałoby się, że praca lektorki ogranicza się do lekcji i tworzenia nowych materiałów. Nic bardziej mylnego! Na kursach w Los geht’s! słuchamy naszych uczniów i staramy się ich wspierać również mentalnie. Motywujemy, wspieramy, pomagamy się zorganizować. Każdy uczeń ma oczywiście inne potrzeby i bolączki. Z drugiej jednak strony możemy wyłonić kilka najczęstszych typów uczniów. Dzięki temu dowiemy się, jak najlepiej się uczyć i czego unikać. Zrób test i przekonaj się, którym typem jesteś.

Nauka języka niemieckiego a osobowość

Pomyśl przez chwilę o swoim miejscu pracy. Czy wszyscy pracownicy wykonują swoje zadania w ten sam sposób? Czy z każdą osobą możesz  rozmawiać tak samo? Po dłuższym zastanowieniu okazuje się, że każdy z nas jest inny. Pan Krzysztof potrzebuje jasnych komunikatów i wszystko musi mieć dopięte na ostatni guzik. Na biurku pani Marioli panuje artystyczny nieład, a zlecenia wykonywane są na 5 minut przed “ostatnim dzwonkiem”. Pani Krysia bierze wszystkie uwagi do siebie i kiedy podpowiemy jej, że coś może zrobić lepiej, załamuje się i myśli, że do niczego się nie nadaje. Pan Mariusz z kolei ciągle się spóźnia i rzadko kiedy wykonuje swoje zadania na czas.

 

Każda z tych osób ma inny zestaw cech, inne sposoby na radzenie sobie ze stresem, zupełnie inne podejście do pracy. Podobnie jest z uczniami. 🙂 Gdybyśmy zebrały teraz w jednym miejscu wszystkie osoby, które uczą się lub kiedykolwiek uczyły się w naszej szkole, z pozoru otrzymalibyśmy jednolitą grupę. W końcu celem każdego kursanta jest opanowanie nowego języka, czyż nie? 😉 Nic bardziej mylnego – wśród tego tłumu ponad tysiąca osób nie znalazłybyśmy nawet choćby dwóch identycznych jednostek. Wszyscy różnią się od siebie (mniej lub bardziej) i każdy jest wyjątkowy, a co za tym idzie – potrzebuje wyjątkowego podejścia.

 

Kurs niemieckiego online – poznać, zrozumieć, wesprzeć, nauczyć

 

Przez kilka ostatnich miesięcy przyglądałyśmy się bacznie pracy naszych uczniów – zarówno tych, uczących się niemieckiego dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Pod lupę wzięłyśmy wiele różnych aspektów, jak np. wykonywanie zadań, aktywność na platformie i na grupie, wysyłane wiadomości, reakcje na korekty ćwiczeń. Naszym celem było poznanie i zrozumienie naszych “podopiecznych”, a co za tym idzie – indywidualizacja wsparcia i procesu nauczania. Jak pewnie wiecie z własnego doświadczenia, wkładanie wszystkich do jednej formy (jak np. w tradycyjnych szkołach) nie przynosi rezultatów, a wręcz przeciwnie – może wywoływać niechęć i “bunt” ze strony uczniów. Postanowiłyśmy więc ostatecznie rozprawić się ze wszystkimi bolączkami systemu edukacji i stworzyć własną holistyczną definicję nowoczesnej szkoły z ofertą nauki online.

 

7 typów uczniów na kursach

 

“Szkoła ma być dla uczniów, a nie uczniowie dla szkoły” – kilka lat temu w myśl tego hasła powstała szkoła języka niemieckiego Los geht’s!, a dziś te słowa dopełniają się w 100%. Na dodatek zgodnie z naszym stylem – z poczuciem humoru i zawadiacką iskierką w oku. 😉 Wyodrębniłyśmy kilka typów kursantów. Nadałyśmy im zabawne nazwy i stworzyłyśmy dla nich instrukcję, jak najlepiej się uczyć, czego unikać i z czym warto się zmierzyć. 🙂

 

Wśród naszych uczniów znajdziemy dzielnego Pracusia, który sumiennie wykonuje wszystkie ćwiczenia i z precyzją szwajcarskiego zegarka eliminuje wszelkie błędy. Kolejna osoba to kursant Gaduła, który uwielbia rozprawiać dosłownie o wszystkim. Udziela się na czatach grupowych i prywatnych, dzieląc się chętnie swoimi przemyśleniami, radościami i smutkami. W naszym zacnym gronie znajdziemy również kursanta Ninję – to taka osoba, która pilnie pracuje na platformie, jednak w ogóle nie odpowiada na wiadomości. Ceni sobie pracę indywidualną i nagrodą jest dla niego sam fakt nauki. W gronie uczniów mamy również kursantów Nietechnicznych, którzy pozostają w niezbyt przyjaznych stosunkach z najnowszymi zdobyczami techniki. Kolejny typ kursanta to Zosia Samosia, która ceni sobie pracę w pojedynkę, niechętnie udziela się na czatach grupowych i niczym niestrudzony wędrowiec sama przeciera nowe szlaki. Podczas kursów spotkamy też kursanta Internet Explorera, który zawsze jest w niedoczasie, ma milion spraw na głowie i z trudem nadąża z wysyłaniem ćwiczeń przed końcem naszego deadline’u. Ostatni reprezentant to kursant Czarnowidz. Nawet jeden mały błąd potrafi wyprowadzić go z równowagi. Uczeń ma wrażenie, że takie potknięcie przekreśla wszystkie jego sukcesy i odbiera cały sens nauki.

 

Jak widzicie, każdy kursant jest wyjątkowy, ma inne potrzeby, radości i zmartwienia. Chcemy wesprzeć naszych uczniów w odkrywaniu ich mocnych stron, skupić się na tym, co dla nich najważniejsze i pomóc jak najwięcej wynieść z naszego kursu języka niemieckiego.

 

Jakim typem ucznia jesteś? Zrób quiz!

 

Wiedza, która wyklarowała się na podstawie naszych analiz, ma służyć nie tylko nam, ale przede wszystkim osobom, które uczą się języka niemieckiego. Dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie quiz, który pomoże Ci odkryć, jakim typem ucznia jesteś. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań otrzymasz zabawny opis swojej postaci i kilka wskazówek, które pomogą Ci w zdobywaniu kolejnych niemieckich szczytów. Pamiętaj, że ten test to zabawa, dlatego nie bierz odpowiedzi zbytnio do siebie. A teraz do dzieła! Zrób test i dowiedz się, jakim typem ucznia jesteś. Swoim rozwiązaniem możesz podzielić się na swoim Facebooku. Możesz też nasz oznaczyć, żebyśmy zobaczyły Twój wynik.

A jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z niemieckim i masz chrapkę na coś wyjątkowego, mamy dla Ciebie pełną ofertę naszych kursów. Wejdź na naszą stronę, wybierz dla siebie odpowiedni kurs i pozwól poprowadzić się na sam szczyt. Interesuje Cię język niemiecki dla początkujących czy wolisz niemiecki dla średnio zaawansowanych? Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, z nami będziesz “szprechać” jak rodowity Niemiec! 🙂 To jak? Działamy? Los geht’s!

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcja Obsługi Niemca” to podcast o tym, jacy są Niemcy. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać, zrozumieć a może nawet polubić prawdziwego Niemca!

Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Share on facebook

Los geht’s! UG (haftungsbeschränkt) 2022

Wszelkie prawa zastrzeżone.