fbpx

Niemiecki w pracy w biurze – wyzwanie czy bułka z masłem?

niemiecki biurowy

Być może i dla Ciebie język niemiecki nie jest miękką bułką z masłem, a kawałkiem czerstwego chleba. A co dopiero niemiecki w biurze. Dlatego jestem ja, dlatego Los geht’s!, dlatego te wszystkie kursy, które mają pomóc Ci przygotować się do zaistnienia na rynku pracy z językiem niemieckim. No to… Los geht’s!

Praca w trybie niemieckim

I nie chodzi tutaj o typowo niemiecki Ordnung, chociaż jestem przekonana, że ani Ty, ani tym bardziej ja nie mamy nic przeciwko niemu. Podjęcie pracy z językiem niemieckim może stanowić niemałą rewolucję w Twoim życiu, ale przede wszystkim ogromną szansę na zrobienie kariery w dobrym guście. Pomyśl – decydujesz się na jeden z najpopularniejszych języków na świecie z największym potencjałem biznesowym. Co ciekawe, Polacy są narodem, który w skali światowej najchętniej (wow!) uczy się szwargotać, nieźle co? Spośród 15 milionów osób uczących się niemieckiego aż 2,3 mln. to my Polacy! Setki tysięcy zawieranych transakcji handlowych dziennie, setki tysięcy podpisywanych umów, wymian międzynarodowych, kontraktów, konferencji, e-maili – to wszystko po niemiecku. Inwestując w siebie ucząc się języka niemieckiego zyskujesz gwarancję, że skutecznie przejmiesz szturmem branżę, w której chcesz się spełnić.

Powodów, dla których ludzie rozpoczynają naukę języka niemieckiego jest mnóstwo. Robią to dla przyjemności, chcą wyjechać w długą podróż, pragną postawić wszystko na jedną kartę i rozpocząć życie w Niemczech, nawiązywać kontakty towarzyskie i biznesowe z Niemcami, mieć szerszy dostęp do informacji, korzystać z dzieł kultury, zwyczajnie się rozwijać lub, tak jak Ty, znaleźć dobrą pracę lub podnieść swoje kwalifikacje w obszarze języka niemieckiego.

kursy niemieckiego online

Niemiecki w pracy i w biznesie – bierz, co chcesz

Język niemiecki jest świetną i rzeczywistą przepustką do lepszego świata zawodowego – z zaawansowaną znajomością niemieckiego masz szansę na korzystniejsze warunki finansowe, awans i spełnianie się w swojej roli najlepiej, jak tylko potrafisz. Przygotowałam dla Ciebie kurs biznesowy, dzięki któremu takie zagadnienia jak wyrażenia biznesowe po niemiecku, pisanie e-maili biznesowych po niemiecku czy prowadzenie rozmów telefonicznych w biznesie nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. Dołącz do kursu i naucz się pisać biurowe e-maile po niemiecku profesjonalnie, poprawnie i z klasą.

Niemiecki w biurze – co Ci się przyda?

Materiały, którymi dysponuję, zawierają niezbędne zwroty, wyrażenia, przykłady e-maili, wskazówki z zakresu etykiety biznesowej i wiele więcej! Język niemiecki w biurze w zależności od każdej branży rządzi się swoimi prawami. Można jednak wyodrębnić dużo punktów styku, np. słownictwo związane z konkretnymi działami i zadaniami w firmie, sprzętem biurowym, inicjowaniem small talku, rozmowami telefonicznymi, obiadami służbowymi/spotkaniami biznesowymi, podróżą służbową, obsługą klienta, płatnościami/fakturami, zasobami ludzkimi czy marketingiem i reklamą.

O czym pamiętać w niemieckim w pracy?

Pamiętaj, że ogólne zwroty i wyrażenia stanowią wyłącznie pewną część języka biznesowego, natomiast dzięki naszym kursom niemieckiego online poznasz wszystko to, co związane jest z pracą i życiem po niemiecku. Zależy mi na tym, żebyś opanował każdy obszar biznesowego języka niemieckiego do perfekcji tak, aby móc się nim swobodnie posługiwać w środowisku zawodowym.

Zapomnisz, czym jest stres, a Wirtschaftsdeutsch stanie się Twoim ulubionym aspektem języka niemieckiego. Z takim asem w rękawie kluczowe gałęzie w gospodarce branż stoją dla Ciebie otworem tym bardziej, że specjaliści posługujący się językiem niemieckim mają dziś na rynku pierwszeństwo i są naprawdę doceniani.

Newsletter

Bądźmy w kontakcie

Co jakiś czas wysyłamy listy z garścią wiedzy o języku niemieckim. Piszemy też o tym, jacy Niemcy naprawdę są. O ich kulturze i mentalności. 

No i dajemy znać o nowych odcinkach podcastu „Instrukcja obsługi Niemca”. Zapisz się. Bądźmy w kontakcie. Bis bald! 😉 

Podobał Ci się wpis?

Podziel się wpisem ze znajomymi na facebooku, whatsappie & prześlij e-mailem.

Jakie jest dla Ciebie największe wyzwanie związane z praca po niemiecku?
Daj znać w komentarzu.

Justyna z Los geht's!

Dodaj komentarz

Potwierdzenie zapisu na newsletter