fbpx

Do dzieła! Czyli nauka języka niemieckiego z Los geht’s!

nauka języka niemieckiego od podstaw

Dziś będzie o motywatorach w języku niemieckim. Takich jak na przykład mega pozytywne wykrzyknienie Los geht’s!

Los geht’s! – wchodzę w to

Los geht’s! to wyrażenie, którego częstotliwość wykorzystywania w języku niemieckim zaskakuje samych Niemców. Mimo niemałych trudności z jego przekładem na język polski, jest bardzo zgrabne i dość zrozumiałe w kontekście. Bo wyobraź sobie: jesteś na meetingu w pracy. Na koniec szef wykrzykuje niemieckie “Los geht’s!” Wszyscy wstają i zabierają się do roboty. Podobnie jest też w szkole języka niemieckiego Los geht’s! Chodzi o pracę zespołową, taką z przytupem i energią. Dlatego szkoła nie bez powodu nazywa się właśnie Los geht’s!

nauka niemieckiego

Ale wróćmy do korzeni. Nad nazwą szkoły nie myślałam długo. Moim celem od samego początku jest energiczna i dynamiczna aktywność na lingwistycznym polu – chcę, żebyście poczuły w sobie poliglotyczny zew i opanowały język niemiecki do perfekcji, dlatego musimy DZIAŁAĆ razem. A skoro działać, to wszystko stało się klarowne.

Los sein/gehen – dziać się. Innej etymologii nie mogłam sobie wymarzyć. Niech się więc dzieje! A gwarantuję, że dysponuję sporym zapleczem do działania w językowej materii.

LOS – do startu, gotowi, start!

Przedrostek „los” w połączeniu z czasownikami ruchu to idealna kolaboracja pod względem znaczeniowym. Czasowniki te wyrażają m.in. moment startu lub wyruszenie w drogę. Przykłady:

losgehen – ruszać w drogę, wychodzić lub rozpoczynać się
losfahren – ruszać w drogę, jechać
loslegen – ostro zabierać się do pracy
Loslegen szczególnie podkreśla mocną motywację i energię do działania. Po co Ci coach, skoro niemieckie słownictwo samo w sobie zachęca do działania?

Los! – wszystko na wyciągnięcie ręki

Być może trudno w to wszystko uwierzyć, ale nauka języka niemieckiego wcale nie musi być okraszona cierpieniem. Słownik sam zachęca i motywuje do tego, żeby zainwestować w swój rozwój i dać sobie szansę na najprawdopodobniej najbardziej fascynującą przygodę z językiem obcym.
Przykłady przysłówka „los” jako wykrzyknienia-motywatora w stylu „no, dawaj!”, „raz, dwa!”:
Na, los!
Mach das, nun aber los!
Los!
Nun aber los!
Los, mach schon!
Los, nun erzähl schon!

Los geht’s! – na co czekasz?

Szkoła języka niemieckiego Los geht’s! nie jest konwencjonalna. Nie siedzisz w niewygodnych ławkach, a na zajęciach nie “przerabiamy” podręczników na ogólne tematy. Nastawiamy się na konkretny temat, a dokładnie cel. Zawodowy rzecz jasna. Z niemieckim w tle. Dam Ci rzetelny i porządny feedback dotyczący Twoich umiejętności, przygotuję plan działań, abyś mogła rozwinąć swoje umiejętności językowe i odnieść sukces na polu zawodowym. Wspólnie stworzymy Twój “SMART-Ziel” czyli za pomocą zaledwie pięciu liter rozpracujemy cel, który chcesz zrealizować na polu zawodowym. Konkretnie i biznesowo – tak jak przystało na trening języka niemieckiego w biznesie.

Masz problem z korespondencją e-mailową po niemiecku? Postaw na kurs, dzięki któremu poznasz tajniki pisania wiadomości biznesowych w 13 różnych sytuacjach w pracy biurowej. A może chcesz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej po niemiecku i zrobić karierę w międzynarodowym środowisku? Zapraszam Cię na intensywny trening!

Przekonaj się, że niemiecki wcale nie jest taki skomplikowany jak się wydaje. Postaw na swój sukces i poczuj się pewnie w każdej sytuacji biznesowej i nie tylko. Umowa stoi? No to… Los geht’s!

Rozwiń Skrzydła
W Pracy Biurowej Po Niemiecku 🇩🇪

Zapisz sie po darmową wiedzę w ramach cyklu Bürojob w 30 dni. Wszystko, co musisz wiedzieć o pracy biurowej po niemiecku. Udoskonal swój język biurowy w pracy i naucz się pisać biznesowe e-maile i formalne  listy profesjonalnie, poprawnie i z klasą.

Podobało Ci się?

Podziel się wpisem na facebooku, whatsappie & prześlij e-mailem albo wydrukuj.

Będę wiedziała, że wpis Ci się przydał. A to dla mnie wielka motywacja, żeby pisać dalej 🙂

Justyna z Los geht's!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Justyna Goliasz-Magic, Los geht’s!  2019

Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę e-mailową i potwierdź zapis na newsletter.

🤔 Nie widzisz e-maila ode mnie?

Może być w folderze „Oferty” albo „Spam”.

Wtedy poszukaj po tytule e-maila: „Potwierdź zapis – Los gehts (niemiecki)”.

Powinien Ci on wyskoczyć. Potwierdź zapis i gotowe!