fbpx

Ruszamy z kursem niemieckiego A2!

Ruszamy z kursem niemieckiego A2

Miesiące przygotowań, planowania, tworzenia materiałów i… wreszcie jest – kurs niemieckiego A2! Z radością oznajmiamy, że oferta szkoły językowej Los geht’s! powiększyła się o kolejny poziom. Dzisiaj dowiesz się, jak wygląda historia naszego kursu, jakie umiejętności posiądziesz po przejściu A2 i jaka niespodzianka czeka na zainteresowanych. Los geht’s!

Poziom A1 do C2 – czyli od zera do bohatera 

Na samym początku należałoby wytłumaczyć, czym w ogóle jest poziom A2 i z czym to się je. Przed tym warto jednak dodać, że poziomów jest kilka – od A1 do C2. Składają się one na Europejski System Opisu Kształcenia Językowego – bo tak nazwały go mądre głowy. 😉 A1 to poziom zupełnie początkujący, a C2 to poziom, na którym dana osoba mówi na poziomie języka ojczystego. Poziom A to poziom komunikacji podstawowej, poziom B komunikacji samodzielnej, a poziom C komunikacji biegłej. Poziomy zaawansowania w języku obcym określają, jakie umiejętności posiadamy po opanowaniu danej partii materiału i w jakich sytuacjach sobie poradzimy. Krótko mówiąc od A1 do C1 to jak od zera do bohatera. 😉 Zerknij na grafikę, która mam nadzieję pomoże Ci to zrozumieć jeszcze lepiej.

Źródło: Strona ​​https://www.dlaucznia.pl/blog/od-a1-do-c2-jakie-sa-poziomy-znajomosci-jezyka-i-co-oznaczaja

Niemiecki na poziomie A2 – co to oznacza?

Osoba na poziomie A2 rozumie zdania i korzysta z wyrażeń związanych z życiem codziennym. Radzi sobie w sytuacjach rutynowych. Są to na przykład bardzo podstawowe informacje dotyczące osoby rozmówcy i jego rodziny, zakupów, otoczenia, pracy czy też przebiegu dnia. Co to oznacza w praktyce? Najlepiej pokazać to na przykładzie zdania, które napisałam dla Ciebie w różnych poziomach.

A1: Wir liegen am Strand und lesen ein Buch. Leżymy na plaży i czytamy książkę.

A2: Wenn das Wasser kühl ist, können wir am Strand liegen und ein interessantes Buch lesen. Gdy woda jest chłodna, możemy leżeć na plaży i czytać ciekawą książkę. 

B1: Wenn das Wasser kühl ist, können wir am Strand im Schatten liegen und ein interessantes Buch lesen, da man im Urlaub immer etwas Zeit zum Lesen findet. Gdy woda jest chłodna, możemy leżeć na plaży w cieniu i czytać ciekawą książkę, bo na urlopie zawsze można znaleźć czas na lekturę.

B2: Wenn das Wasser kühl ist, können wir am Strand im Schatten liegen und ein interessantes Buch lesen, da man im Urlaub immer etwas Zeit zum Lesen findet. Bevor wir ins Hotel zurückkehren, haben wir vor, noch eine Pizza zu essen und ein paar Souvenirs zu kaufen. Gdy woda jest chłodna, możemy leżeć na plaży w cieniu i czytać ciekawą książkę, bo na urlopie zawsze można znaleźć czas na lekturę. Zanim wrócimy do hotelu, planujemy zjeść pizzę i kupić kilka pamiątek.

C1: Wenn das Wasser kühl ist, können wir am Strand im Schatten liegen und ein interessantes Buch lesen, da man im Urlaub immer etwas Zeit zum Lesen findet. Bevor wir ins Hotel zurückkehren, haben wir vor, noch eine Pizza zu essen und ein paar Souvenirs zu kaufen. Viele Restaurants und Geschäfte sind auf der Karte eingezeichnet – wir werden sicher etwas Passendes finden. Gdy woda jest chłodna, możemy leżeć na plaży w cieniu i czytać ciekawą książkę, bo na urlopie zawsze można znaleźć czas na lekturę. Zanim wrócimy do hotelu, planujemy zjeść pizzę i kupić kilka pamiątek. Na mapie zaznaczono wiele restauracji i sklepów – na pewno znajdziemy coś odpowiedniego.

Jak widzisz, każdy kolejny poziom daje Ci nowe językowe możliwości. Przekazujesz więcej informacji, poznajesz coraz bardziej rozbudowane konstrukcje gramatyczne i słowa. Każdy poziom, każdy następny krok przybliża Cię do Twojego celu – bycia sobą po niemiecku!

kursy niemieckiego online

Los geht’s! – uczymy na wszystkich poziomach

Oferta szkoły językowej Los geht’s! obejmuje wszystkie poziomy zaawansowania: od A1 aż do C1. Już od września do rodziny naszych kursów dołącza kolejny poziom – A2. Długie przygotowania przyniosły oczekiwane owoce. Nie mogliśmy się już doczekać otwarcia nowego kursu – podobnie jak nasi przyszli kursanci. Na naszej stronie internetowej umieściliśmy formularz, za pośrednictwem którego od kilku miesięcy prowadzimy zapisy na nowy kurs. Wypełnienie i przesłanie formularza gwarantuje miejsce na kursie, a dodatkowo – super rabat w wysokości 20 euro. 

Zapisy wciąż trwają – nadal masz szansę na rabat!

Jeżeli masz ochotę zapisać się na kurs niemieckiego A2 i skorzystać z naszego rabatu, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeszcze do 15 sierpnia masz czas, by skorzystać z naszej niepowtarzalnej oferty. Zapisz się na kurs niemieckiego A2, wypełnij formularz, zgarnij 20 euro rabatu i stań się częścią naszej niemieckiej społeczności!

Co będziesz umieć po naszym kursie niemieckiego A2?

Teraz czas na konkrety – w jakich sytuacjach dogadasz się po przejściu naszego kursu A2? Jakie umiejętności zdobędziesz podczas nauki w Los geht’s!? Po zakończeniu bloku A2:

  • zrozumiesz najczęściej używane słowa i wyrażenia, związane z informacjami dotyczącymi Ciebie, Twojej rodziny, miejsca zamieszkania, pracy i zakupów,
  • zrozumiesz proste ogłoszenia i komunikaty z życia codziennego,
  • bez problemu przeczytasz i zrozumiesz proste listy prywatne, reklamy, rozkłady jazdy, karty dań, ulotki,
  • poradzisz sobie w krótkich rozmowach towarzyskich, w zwykłych rozmowach polegających na bezpośredniej wymianie informacji,
  • opiszesz siebie, swoją rodzinę, wykształcenie, pracę, warunki życia oraz innych ludzi,
  • napiszesz krótkie listy prywatne, proste wiadomości i notatki.

Jeśli marzysz o zdobyciu kolejnego szczytu i chcesz rozwinąć skrzydła po niemiecku, zapisz się na nasz kurs A2 i przeżyj razem z nami niesamowitą językową przygodę. Pamiętaj, że do 15 sierpnia masz szansę na dodatkowy rabat! 

Kurs niemieckiego A2 w Los geht’s! pozwoli Ci poczuć się pewniej w życiu codziennym i pomoże Ci zrealizować Twoje językowe cele – zarówno te osobiste, jak i zawodowe. Weź sprawy w swoje ręce, zadbaj o swój rozwój i swoją przyszłość. Czekamy na Ciebie! 🙂 Los geht’s!

Halli hallo, fajnie, że tu jesteś! 😊

Jeśli czytasz ten wpis to mamy pewnie coś wspólnego. Albo uczysz się języka niemieckiego, albo interesujesz się Niemcami. Zgadza sie? Miło mi Cię poznać. Mam na imię Justyna, jestem autorką tego wpisu i założycielką Los geht’s! Od ponad dekady mieszkam w Niemczech. Jak się pewnie domyślasz, miałam okazję stać po obydwu stronach barykady: jako lektorka i osoba ucząca się niemieckiego. Korzystam z tego doświadczenia i pokazuję, że niemieckiego można się nauczyć, a Niemcy to nie tylko wyjazd na szparagi 👩‍🌾 czy pan A. z wąsikiem. 👨🏻To jest moja misja! Zapisz się na mój newsletter, jeśli chcesz dostawać ode mnie ciekawostki o j. niemieckim i Niemczech.

P.S. Sprawdź swoją skrzynkę (w tym spam), aby potwierdzić zapis.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Szkoły języka niemieckiego Los geht’s! Administratorem Twoich danych osobowych będzie Los geht’s! UG z siedzibą w Heßstr. 61, 80978 Monachium, Niemcy. Twoje dane będą przetwarzane do celów związanych z wysyłką newslettera.