fbpx

Jak uczyć się niemieckiego, gdy nie masz czasu?

jak uczyć się niemieckiego gdy nie masz czasu

Nauka języków obcych powinna być regularna – tylko dzięki systematyczności uda Ci się uzyskać oczekiwane rezultaty. Jak wygospodarować przestrzeń w ciągu dnia na kontakt z językiem niemieckim?

  1. Zacznij wykorzystywać wolne chwile, które uciekają Ci w ciągu dnia
  2. Czytaj książki i prasę po niemiecku
  3. Oglądaj filmy z niemieckim lektorem lub napisami
  4. Inicjuj kontakty z osobami, które mówią po niemiecku

Zacznij wykorzystywać wolne chwile, które uciekają Ci w ciągu dnia

Przerwa między spotkaniami? Oczekiwanie w sklepowej kolejce albo u lekarza? To wszystko stanowi przykłady okazji, podczas których możesz sięgnąć choćby po fiszki z niemieckimi słówkami w aplikacji na telefon, albo po krótki podcast, którego wysłuchasz w trakcie oczekiwania na załatwienie swoich spraw. Dzięki temu połączysz przyjemne z pożytecznym i wykorzystasz efektywnie swój czas.

Czytaj książki i prasę po niemiecku

Zaczynasz poranek od lektury serwisów informacyjnych? Jeśli owszem – zastąp polskojęzyczne serwisy i odwiedzaj niemieckie strony. Świadomie wybieraj teksty po niemiecku z dziedzin, które Cię interesują. Dokształcaj się i zdobywaj nową wiedzę czytając w języku, w którym chcesz poprawić swoje kompetencje. Nie zrażaj się, gdy okaże się, że nie rozumiesz części słówek – kluczowe jest bowiem poznanie kontekstu, a nie weryfikacja znajomości poszczególnych wyrazów.

kursy niemieckiego online

Oglądaj filmy z niemieckim lektorem lub napisami

Cenisz sobie wieczorny relaks na oglądaniu dobrego filmy czy serialu? Jeśli owszem – zyskujesz kolejną okazję do tego, aby niejako przy okazji uczyć się języka. Wybierając interesujące Cię tytuły po niemiecku nie będziesz w zasadzie odczuwać, że łączysz tu przyjemność ze zgłębianiem swoich kompetencji językowych. Dzięki takiej regularnej praktyce na pewno uda Ci się poprawić umiejętność rozumienia ze słuchu. Prawidłowa wymowa i intonacja – to wszystko będziesz w zasadzie chłonąć przy okazji. Nie zwlekaj – zrób listę, jakie filmy po niemiecku chcesz obejrzeć i zacznij działać w tym kierunku!

Inicjuj kontakty z osobami, które mówią po niemiecku

Kolejnym godnym uwagi krokiem będzie nawiązanie znajomości z osobami, w którym będziesz zmuszony porozumiewać się w tym języku. Może zaangażujesz się w zagraniczny projekt, w którym będziesz musiał kontaktować się w tym języku? Wykorzystaj moc mediów społecznościowych – na pewno uda Ci się znaleźć tam towarzyszy do rozmów. Alternatywą mogą być także konwersacje po niemiecku prowadzone z doświadczonymi lektorami, którzy będą przygotowywać ciekawe tematy na takie spotkania.

Nie zwlekaj – zacznij szukać okazji do nauki języka, a na pewno uda Ci się wejść na wyższy poziom!

Podcast Instrukcja obsługi Niemca - newsletter

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Potwierdzenie zapisu na newsletter