fbpx

Bajki po niemiecku jako sposób nauki języka

Bajki po niemiecku

Nauka nowego języka obcego poprzez oglądanie bajek? Oczywiście, że to możliwe, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak się do tego przygotować, jak zacząć i kiedy faktycznie taka forma przyswajania wiedzy będzie dla dziecka najlepsza. Jedno jest jednak wiadome. Na rezultaty nie będzie trzeba długo czekać!

Spis treści:

  1. Dlaczego warto puszczać swojemu dziecku bajki po niemiecku?
  2. W jaki sposób oglądać bajki dla dzieci po niemiecku?
  3. Niemieckie bajki dla dzieci – gdzie ich szukać?
  4. Jakie krótkie bajki po niemiecku można puścić dziecku?

Dlaczego warto puszczać swojemu dziecku bajki po niemiecku?

Dzieci z reguły uczą się szybciej niż dorośli. Zwłaszcza jeśli zapewni im się do tego odpowiednie warunki. Przykładem mogą być, chociażby bajki po niemiecku, które pozwalają na połączenie rozrywki i edukacji. Właśnie w takiej formie powinno się przekazywać dziecku wiedzę na co dzień. Bajki doskonale łączą aspekty wizualne z tymi wartościowymi. Maluchy szybciej uczą się nowych słów, zapamiętują całe wyrażenia, osłuchują się z wymową i akcentem.

W jaki sposób oglądać bajki dla dzieci po niemiecku?

Bajki dla dzieci po niemiecku niewątpliwie mają sporą wartość edukacyjną. W jaki sposób oglądać bajki niemieckie, aby faktycznie przyniosło to oczekiwany rezultat? Dobrym rozwiązaniem będzie łączenie ich z napisami. W ten sposób dziecko jednocześnie przyswajać będzie wymowę i pisownię. Oczywiście bajki powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania językowego. Dlatego na początek warto wybierać te najprostsze.

kursy niemieckiego online

Niemieckie bajki dla dzieci – gdzie ich szukać?

Jeśli chcesz oglądać ze swoim maluchem niemieckie bajki dla dzieci, najpierw musisz wiedzieć, gdzie takowe można znaleźć. Tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju platformy typu Netflix, ale i popularny Youtube, gdzie nie brakuje propozycji dla dzieci w każdym wieku. Kolorowe obrazy, wyraźna wymowa i spójne z treścią napisy, to wszystko to, co charakteryzuje dostępne bajki po niemiecku dla dzieci.

Jakie krótkie bajki po niemiecku można puścić dziecku?

Zastanawiasz się, które krótkie bajki po niemiecku będą w sam raz dla twojego malucha? Lista jest całkiem długa, a my przedstawiamy najlepsze propozycje. Na start najlepiej sprawdzą się te kilkuminutowe. Jeśli chodzi o bajki po niemiecku do nauki, z całą pewnością warto wspomnieć o „Der kleine Pianist”, czyli o przygodach małego pianisty czy „Vier Freunde” o przygodach zwierzęcych przyjaciółek. W temacie świąt warto zobaczyć „Weihnachten”. Wszystkie te bajki po niemiecku do nauki języka dostępne są na Youtube.

Zastanawia cię nauka niemieckiego online od podstaw? Zobacz koniecznie, jak to wygląda, a na pewno znajdziesz kurs w sam raz dla siebie! Zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych najlepiej sprawdzi się immersja językowa.

Podcast Instrukcja obsługi Niemca - newsletter

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Potwierdzenie zapisu na newsletter