fbpx

Bajki po niemiecku jako sposób nauki języka

Nauka nowego języka obcego poprzez oglądanie bajek? Oczywiście, że to możliwe, ale najpierw trzeba wiedzieć, jak się do tego przygotować, jak zacząć i kiedy faktycznie taka forma przyswajania wiedzy będzie dla dziecka najlepsza. Jedno jest jednak wiadome. Na rezultaty nie będzie trzeba długo czekać!

Spis treści:

  1. Dlaczego warto puszczać swojemu dziecku bajki po niemiecku?
  2. W jaki sposób oglądać bajki dla dzieci po niemiecku?
  3. Niemieckie bajki dla dzieci – gdzie ich szukać?
  4. Jakie krótkie bajki po niemiecku można puścić dziecku?

Dlaczego warto puszczać swojemu dziecku bajki po niemiecku?

Dzieci z reguły uczą się szybciej niż dorośli. Zwłaszcza jeśli zapewni im się do tego odpowiednie warunki. Przykładem mogą być, chociażby bajki po niemiecku, które pozwalają na połączenie rozrywki i edukacji. Właśnie w takiej formie powinno się przekazywać dziecku wiedzę na co dzień. Bajki doskonale łączą aspekty wizualne z tymi wartościowymi. Maluchy szybciej uczą się nowych słów, zapamiętują całe wyrażenia, osłuchują się z wymową i akcentem.

W jaki sposób oglądać bajki dla dzieci po niemiecku?

Bajki dla dzieci po niemiecku niewątpliwie mają sporą wartość edukacyjną. W jaki sposób oglądać bajki niemieckie, aby faktycznie przyniosło to oczekiwany rezultat? Dobrym rozwiązaniem będzie łączenie ich z napisami. W ten sposób dziecko jednocześnie przyswajać będzie wymowę i pisownię. Oczywiście bajki powinny być dopasowane do poziomu zaawansowania językowego. Dlatego na początek warto wybierać te najprostsze.

Niemieckie bajki dla dzieci – gdzie ich szukać?

Jeśli chcesz oglądać ze swoim maluchem niemieckie bajki dla dzieci, najpierw musisz wiedzieć, gdzie takowe można znaleźć. Tutaj z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju platformy typu Netflix, ale i popularny Youtube, gdzie nie brakuje propozycji dla dzieci w każdym wieku. Kolorowe obrazy, wyraźna wymowa i spójne z treścią napisy, to wszystko to, co charakteryzuje dostępne bajki po niemiecku dla dzieci.

Jakie krótkie bajki po niemiecku można puścić dziecku?

Zastanawiasz się, które krótkie bajki po niemiecku będą w sam raz dla twojego malucha? Lista jest całkiem długa, a my przedstawiamy najlepsze propozycje. Na start najlepiej sprawdzą się te kilkuminutowe. Jeśli chodzi o bajki po niemiecku do nauki, z całą pewnością warto wspomnieć o „Der kleine Pianist”, czyli o przygodach małego pianisty czy „Vier Freunde” o przygodach zwierzęcych przyjaciółek. W temacie świąt warto zobaczyć „Weihnachten”. Wszystkie te bajki po niemiecku do nauki języka dostępne są na Youtube.

Zastanawia cię nauka niemieckiego online od podstaw? Zobacz koniecznie, jak to wygląda, a na pewno znajdziesz kurs w sam raz dla siebie! Zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych najlepiej sprawdzi się immersja językowa.

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Justyna Goliasz-Magic, Los geht’s!  2021

Wszelkie prawa zastrzeżone.