fbpx

Niemiecki przez Skype – jedyna forma nauki online?

kurs języka niemieckiego online

Jeszcze kilka lat temu nauka niemieckiego przez internet dla wielu wydawała się abstrakcją. Szczytem techniki był oczywiście niemiecki przez Skype. Do dziś pamiętam zdziwione twarze wielu moich znajomych, którzy sceptycznie podchodzili do idei nauki online. Jednak od momentu wybuchu pandemii wszystko się zmieniło. Okazało się, że większość rzeczy z powodzeniem można przenieść do internetu – w tym również naukę języków obcych.

Nauka niemieckiego przez internet

Wiesz już, jak lekcje niemieckiego wyglądały w przeszłości. Wróćmy jednak do czasów współczesnych i przyjrzyjmy się możliwościom, jakie stoją przed osobą uczącą się języka obcego. Nauka niemieckiego przez internet nie jest już żadną abstrakcją, lecz rzeczywistością. Większość szkół językowych przeniosła się do wirtualnego świata, by skupić wokół siebie społeczność ludzi pochodzących z różnych szerokości geograficznych. Jedną z opcji nadal pozostaje niemiecki przez Skype, jednak wachlarz metod nauczania na odległość zdecydowanie się powiększył.

Oprócz aplikacji czy stron internetowych, za pośrednictwem których możesz się uczyć samodzielnie, bez żadnego wsparcia, masz do dyspozycji wspomniane już lekcje niemieckiego przez Skype, a także różnego rodzaju platformy, gdzie uczeń otrzymuje wsparcie ze strony lektora czy korepetytora. Dziś przyjrzymy się bliżej tym dwóm ostatnim opcjom.

Niemiecki przez Skype czy na platformie do nauki?

Kurs niemieckiego przez Skype to najczęściej cztery lekcje w miesiącu, po ok. 60 lub 90 minut, prowadzone przez lektora lub korepetytora. Dostępne są lekcje grupowe oraz indywidualne, choć te drugie są rzadziej spotykane. O ile niemiecki przez Skype ogranicza nas do kontaktu tylko i wyłącznie w ściśle określonych godzinach, o tyle platforma daje nam dużo więcej możliwości.

Korzystając z platformy uczysz się kompleksowo: poznajesz gramatykę, słownictwo, uczysz się wymowy (nie tylko “na żywo”, ale również z nagrań, gdzie każde słowo wypowiadane jest powoli i wyraźnie). Ponadto masz stały dostęp do lekcji wideo, materiałów i ćwiczeń, do których możesz wracać dowolną ilość razy – nawet długo po przerobieniu danej lekcji. Co bardzo ważne, możesz liczyć na stałe wsparcie lektora, nie tylko w określonych godzinach, ale “rund um die Uhr”, czyli na okrągło.

kursy niemieckiego online

Platforma – przyszłość nauki niemieckiego online

Kurs języka niemieckiego na platformie Los geht’s! to zupełnie nowy wymiar nauczania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod kształcenia na odległość skutecznie łączymy teorię z praktyką. Nasi kursanci poznają wszystkie zagadnienia z gramatyki i słownictwa, które później przekuwają w praktyczne umiejętności. Co tydzień uczą się czegoś nowego, a pozyskaną wiedzę mogą od razu wykorzystać w życiu codziennym.

Dlaczego same lekcje niemieckiego przez Skype to za mało?

Niemiecki przez Skype daje możliwość osłuchania się z językiem, jednak nauka ogranicza się tylko do 1-2 godzin tygodniowo. Poza tymi z góry określonymi ramami czasowymi jesteś pozostawiony sam sobie. Na platformie jest zupełnie inaczej – dzięki naszemu rytmowi (lekcje odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki) i elastycznym godzinom nauki masz stały kontakt z językiem. Ćwiczysz nie tylko mówienie, ale i pisanie, reagowanie na różne sytuacje i poznajesz żywy, autentyczny język, który możesz usłyszeć na ulicach w Niemczech.

Ponadto w Los geht’s! możesz liczyć na pełne wsparcie swoich lektorek – od poniedziałku do soboty od godziny 8 do 18. Możesz do nich napisać w każdej chwili, którą poświęcasz akurat na naukę na kursie, a błyskawicznie otrzymasz odpowiedzi na pytania związane z lekcjami, a do tego – dawkę motywacji i przyjacielskiego wsparcia w trudnych chwilach.

Jeśli obserwujesz nas od dłuższego czasu, to wiesz, że nie rzucamy słów na wiatr. Poniżej znajdziesz zdjęcia przedstawiające naszą platformę – mały wycinek z tego, co czeka Cię na naszych kursach.

  niemiecki online 

niemiecki online

niemiecki online

Platforma Los geht’s! – zapraszamy na kurs!

Po lekturze naszego wpisu wiesz już, jak wygląda niemiecki przez Skype i na platformie oraz jakie są zalety i wady różnych metod nauczania. Teraz decyzja należy do Ciebie. Jeśli nasze podejście do nauki niemieckiego przekonało Cię i masz ochotę dołączyć do pozytywnie zakręconych miłośników języka – zapraszamy do nas. 😉 Wejdź na naszą stronę, wybierz odpowiedni kurs i przekonaj się, że jak wyglądają nowoczesne lekcje języka niemieckiego. Gotowy? Los geht’s! 😉

Podcast Instrukcja obsługi Niemca - newsletter

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcja Obsługi Niemca” to podcast o tym, jacy są Niemcy. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać, zrozumieć a może nawet polubić prawdziwego Niemca!

Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Potwierdzenie zapisu na newsletter