fbpx

Jak uczyć się kilku języków na raz?

Jak uczyć się kilku języków na raz_

Czy nauka kilku języków w tym samym czasie ma sens? Oczywiście, że ma. Spokojnie możesz zaczynać naukę jednego języka i doskonalić drugi. Ważne jest jednak, by mieć motywację i przygotowany plan działania. Jeśli nie wiesz, dlaczego chcesz się danego języka uczyć, możliwe jest, że nie będziesz widzieć efektów.

  1. Od czego zacząć?
  2. Jak powinna wyglądać jednoczesna nauka kilku języków?
  3. Kot powinien uczyć się kilku języków jednocześnie?

Od czego zacząć naukę języków?

Pierwsze, co musisz zrobić, to wybrać języki, których będziesz się uczyć. Nie poleca się zaczynania od podstaw kilku języków, zwłaszcza jeśli są do siebie bardzo podobne. Jeśli uczysz się od podstaw, wybierz jeden język, a potem dorzuć kolejny. Inaczej jest w przypadku, gdy jeden znasz już całkiem nieźle, a drugi dopiero zaczynasz poznawać. Wtedy możesz śmiało je łączyć. Gdy już wiesz, których języków chcesz się uczyć, wybierz metodę przyswajania informacji. Będziesz uczyć się sam czy może skorzystasz ze szkoły językowej? Jeśli uczysz się dla siebie bez konkretnego celu, prawdopodobnie starczą Ci podręczniki czy zeszyty z ćwiczeniami. Jeśli natomiast masz określony cel, np. wyjazd za granicę w delegacje i naprawdę zależy Ci na szybkich rezultatach, większą motywację dadzą zorganizowane lekcje w szkole języków obcych.

kursy niemieckiego online

Jak powinna wyglądać jednoczesna nauka języka niemieckiego i innego języka?

Co robić, by nauka kilku języków w tym samym czasie była efektywna? To, że uczysz się na raz, nie musi oznaczać, że uczysz się w tym samym momencie. Zamiast wypisywać w zeszycie niemieckie, hiszpańskie i włoskie tłumaczenia tych samych słówek, skup się tylko na 1 języku – zaczynając od tego pierwszego. Po drugi sięgniesz kilka godzin później lub następnego dnia. Jeśli rano uczysz się podstaw niemieckiej gramatyki, to wieczorem posłuchaj angielskich podcastów lub odwrotnie. Jeśli jednego dnia pochłaniasz hiszpańskie słownictwo związane ze sportem, drugiego postaw na przygotowanie wypowiedzi ustnej dotyczącej podróży do Niemiec. Najważniejsze jest jednak to, aby nie robić tego na własną rękę. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty swojej nauki, pomoże Ci w tym profesjonalna szkoła języka niemieckiego.

Kto powinien uczyć się kilku języków jednocześnie?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – kto tylko chce. Motywacja jest najważniejsza i to od niej będzie zależeć, jakie postępy zrobisz. Jeśli nie masz wyraźnego celu, bardzo możliwe, że nawet najlepsza lekcja niemieckiego znudzi Ci się po kilku dniach. Oczywiście najchętniej kilku języków naraz uczą się studenci kierunków lingwistycznych czy ci, którzy mają do języków po prostu talent i chcą wykorzystać swoją wiedzę w przyszłym życiu zawodowym. Co oczywiście odbije się pozytywnie na ich zarobkach.

Chcesz nauczyć się języka niemieckiego? Sprawdź nasz kurs niemieckiego online!

Podcast Instrukcja obsługi Niemca - newsletter

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Potwierdzenie zapisu na newsletter