fbpx

Błędy popełniane podczas nauki języka niemieckiego – jakie są najczęstsze?

błędy popełniane podczas nauki języka niemieckiego

Nauka języka obcego zawsze jest bardzo wymagająca. Ważne jest jednak to, aby robić to dobrze od samego początku. Dzięki temu będzie się miało poprawną wymowę i gramatykę. Uniknie się również utrwalania błędów, których później trudno jest się już pozbyć. Z tego też powodu podpowiadamy, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas nauki języka niemieckiego i w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

Spis treści:

  1. Błędy popełniane przy nauce języka niemieckiego
  2. Brak osłuchania i lekceważenie zasad poprawnej wymowy
  3. Częsty błąd podczas nauki języka niemieckiego – obawa przed mówieniem

Błędy popełniane przy nauce języka niemieckiego

Nauki języka obcego nigdy nie powinno traktować się jak przymusu. Gdy patrzy się na to w ten sposób, wszystko traci swoją naturalność, a samo przyswajanie wiedzy zaczyna sprawiać trudności. To dlatego warto określić cel, dla którego chce się uczyć. Brak takiego celu i w rzeczy samej również motywacji może skutkować tym, że nie będzie się robiło żadnych postępów lub będą one bardzo powolne.

kursy niemieckiego online

Brak osłuchania i lekceważenie zasad poprawnej wymowy

Oczywiście do jednych z najczęściej popełnianych błędów podczas nauki języka niemieckiego, jak najbardziej zaliczyć trzeba brak osłuchania i lekceważenie wymowy. Wiele osób już na początkowym etapie nauki stwierdza, że „jakoś to będzie” i nie przykłada się do tego, aby wymawiać poprawnie i możliwie z akcentem. Im dalej w las, tym trudniej jest to od siebie wyegzekwować i zmienić przyzwyczajenia. Na początek warto zacząć od polskojęzycznego podcastu o Niemczech przemycającego również krótkie teksty w języku niemieckim. W ten sposób łatwiej się przełamać do szlifowania rozumienia ze słuchu i wymowy. Świetną propozycją jest tutaj podcast Instrukcja obsługi Niemca, który w zabawny sposób opowiada o naszych sąsiadach zza Odry. Już od samego początku swojej nauki warto jak najwięcej słuchać i poprawiać samego siebie, pilnując poprawnej wymowy. W przyszłości to zaprocentuje!

Częsty błąd podczas nauki języka niemieckiego – obawa przed mówieniem

Wiele osób, zwłaszcza na początkowym etapie nauki, odczuwa spory strach przed nawiązaniem konwersacji. Często jest to dla nich coś niemalże nie do przeskoczenia. Należy jednak jasno powiedzieć, że bez prób porozumiewania się w obcym języku, nigdy się go nie opanuje na zadowalającym poziomie. Właśnie dlatego bardzo dużą rolę odgrywają profesjonalne konwersacje po niemiecku z native speakerem lub doświadczonym lektorem. Dzięki temu będzie można ćwiczyć wymowę i w razie potrzeby od razu być poprawianym. W ten sposób szybko zauważy się pozytywne rezultaty i przede wszystkim będzie robiło się kroki naprzód, które w nauce są niezwykle cenne.

Konwersacja po niemiecku z doświadczonym nauczycielem to bardzo dobry wybór dla każdego, kto rozpoczyna naukę i w krótkim czasie chce zacząć mówić.

Instrukcja obsługi Niemca

„Instrukcję Obsługi Niemca” to nasz podcast o niemieckiej kulturze i tradycjach. Co miesiąc nowa sylwetka i nowy Niemiec. Zapisz się, żeby poznać i zrozumieć prawdziwego Niemca!

Hej, tu Justyna z Los geht's! Spodobał Ci się wpis?

Podziel się nim ze znajomymi na Facebooku, Whatsappie albo e-mailem. Vielen Dank!

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print